Dr oms! 

Letos jsme se rozhodli spolu s mojí XYL jet Pohotovostní závod pálení čarodějnic z malé vesničky Ponědrážka u Lomnice nad Lužnicí. Máme tam zahradu vedle fotbalového hřiště, kde se každý rok koná velká show pro děti spojená samozřejmě se zapálením hranice hořící po celou noc.. 

Příprava trvala déle než vlastní závod. Naše vybavení bylo skutečně polní i když ne QRP. Transceiver FT897, antena inv-V (mimochodem pro dané umístění jsem ji doladil pomocí programu MMANA a pár dní před závodem vyzkoušel), napájení zajišťoval agregát 800 W přes izolační transformátor s filtry. Vzali jsme se též náhradní starou FT201 a antenu LW 41

 

    Vyrazili jsme ve třech, můj syn Petr, XYL Jarka a moje maličkost z našeho stálého QTH asi v 17.30. Cesta proběhla bez potíží a po půl hodině jsme přistáli na zahradě. V malé vzdálenosti od nás už děti a jejich rodiče snášely dřevo na hranici. Začali jsme se vybalovat, natáhli jsme anténu a připravili pracoviště. Na západní obloze černé bouřkové mraky. To to pěkně začíná! Natáhl jsem síťový kabel cca 50 m daleko , aby nás agregát nerušil hlukem, uzemnil vše. Vše jsme vyzkoušeli a dokonce zařízení fungovalo bez závad. Rozhodli jsme psát deníky ručně, protože se mi nepodařilo přinutit nějaký program, aby vzal na vědomí složitý přijímaný i vysílaný kod (zvláště slovo OHEŇ a YL).

    Jel jsem asi polovinu závodu a další část jsem mikrofon přenechal mojí XYL. Před začátkem závodu začal vichr a spadlo pár kapek. Pak se bouřky přesunuly směrem na severovýchod. Byly vidět blesky na severu a severovýchodě od nás. Celou dobu závodu ani při demontáži žádná voda, pouze hvězdičky na obloze. Hranice hořela i když letos nebyla tak vysoká. Jekot a ryk dětí kolem ohně nás přinutil občas použít sluchátka, aby nebylo QRM tak silné, HI! Před a po závodě jsem udělal pár obrázků pouze mobilem, takže kvalita není moc dobrá. Hlavně že bylo krásné počasí, na výsledku tolik nezáleží, hlavní bylo to, že jsme strávili pěkný večer. Ať žije Pálení čarodějnic 2011!